A101 28 Temmuz Singer Dikiş Makinesi kampanyası
Süresi Doldu Genel >

Kampanya Açıklaması

Başlangıç Tarihi

28.07.2022

Bitiş Tarihi

03.08.2022


A101 28 Temmuz Singer Dikiş makinesi kampanyasından yararlanmak için indirime göz atın. A101 marketin 28 Temmuz kataloğu yayınlandı.

Türkiye'nin en büyük ekonomik market zincirleri arasında yer alan A101 alışveriş severleri heyecanlandırmaya devam ediyor. A101 marketin 28 Temmuz – 3 Ağustos tarihli indirimli aktüel kataloğu yayınlandı.

A101 kataloğunun bu haftaki en gözde ürünlerinden biri hiç şüphesiz Singer M1605 Dikiş Makinesi olacak gibi görünüyor. Singer marka dikiş makinesi A101 raflarında 1.099 TL’ye alıcılarını bekliyor.

Bir Teknolojik Zafer Olarak Singer Dikiş Makinesi

Singer Dikiş Makinesi, 1851 yılında, çocukken dikiş dikmeyi öğrenen Alman göçmen Isaac Merritt Singer tarafından yaratıldı. Dikiş makineleri ve diğer ev eşyaları üreten kendi işini kurdu.

1876'da şirketini yatırımcılara sattı ve ticaretten emekli oldu. Ancak 1884'te, yüksek üretim maliyeti nedeniyle finansal olarak başarısız olan Edison'un yeni elektrikli ampul şirketine yatırım yaptı. 1888'de şirketini yatırımcılardan geri aldı ve üretim maliyetlerini düşüren yenilikçi tasarım değişiklikleriyle tekrar karlı hale getirdi.

Singer Dikiş Makinesi Geleneksel Dikişi Nasıl Değiştirdi?

1800'lü yıllarda Singer Dikiş Makinesi dünyaya tanıtıldı. Geleneksel dikişi değiştirdi ve yeni bir dikiş çağını getirdi. Bugün A101'de indirim kampanyasıyla satılan Singer dikiş makinesinin geçmişinde bu tür bir tarih yatmaktadır.

Singer Dikiş Makinesi, 1851 yılında Isaac Singer tarafından icat edildi. Dikiş veya el dikişi olmadan birden fazla kumaş katmanını birlikte dikmek için iğne ipliği gerginliği ve tek bir iplik makarası kullanan mekanik bir cihazdı. Aynı zamanda, o sırada kullanılan önceki dikiş makinelerinden çok daha verimli olmasını sağlayan hassas konumlandırma ve hız kontrolüne izin verdi.

1876'da Isaac'in kayınbiraderi Charles Fitch, makinenin metal çerçeveli ve farklı kumaşlara ve malzemelere uyacak şekilde ayarlanabilen metal dişlilere sahip geliştirilmiş bir versiyonunun patentini aldı. Bu versiyon "The Fitch"veya "the American"Singer Sew olarak tanındı.

İlk Singer dikiş makinesi Türkiye'de 1886 yılında satıldı. Şirket, ilk mağazasını 1904 yılında, fabrikayı ise 1959′da açtı. Singer, Türkiye'de bayilik açan ve fatura kesen ilk yabancı şirket oldu.

1886 yılında Türkiye'de ilk Singer dikiş makinesi satıldı. Makine ilk olarak New York'ta üretildi ve dayanıklılığıyla biliniyor. 1904 yılında ilk mağazasını İstanbul'da açan şirket, bunu yapan ilk yabancı şirketlerden biri oldu. Fabrikasını 1959'da açtı. Singer, Türkiye'de fatura kesen ilk yabancı şirket oldu.

Singer Makineleri ve Günümüzün Geleneksel El Dikişi Giysileri Üzerindeki Etkileri

Sanayi devrimi, çalışma şeklimizden yaşama şeklimize kadar hayatımızı birçok yönden etkiledi. Bu değişimin etkisi üretim ve üretimle sınırlı kalmayıp modaya da uzanıyor.

Singer dikiş makinesi, kadınların evde kıyafet dikmesini kolaylaştıran bir dikiş makinesiydi. Bu makine, tasarımın patentini alan New York'ta ilk fabrikayı kuran Isaac Merritt Singer tarafından 1851'de icat edildi.

Bu buluşun popüler hale gelmesinin nedenlerinden birinin, kadınların ev dışında daha fazla zaman geçirmelerine izin vermesiydi. Elbette bu da kadınların toplumun daha aktif üyeleri olmalarına katkı sağladı.

Singer Makineleri, bir asırdan fazla süredir var olan bir tür dikiş makinesidir. Genellikle kot pantolon veya pantolon gibi elle dikilen giysiler için kullanılırlar.

Ancak, teknoloji yeni değil ve 1800'lerden beri var. İlk olarak, ayak pedalı kullanmadan kıyafet dikmeyi kolaylaştırmak isteyen Isaac Singer tarafından icat edildi.

Makinelerin hazır giyim endüstrisi ve genel olarak günümüz toplumu üzerinde pek çok etkisi oldu - kadınların iş gücüne katılmasına yardımcı olmaktan, giyim şirketlerinin daha hızlı ve daha fazla giysi üretmesini mümkün kılmaya kadar.

Formu Doldurun Size Ulaşalım

Kampanyayı Yakala